Najtańszy kredyt gotówkowy – jak wybrać opłacalną ofertę?

Szukasz kredytu gotówkowego, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze? Dowiedz się, jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy na rynku.

RRSO to nie wszystko

W publikowanych na łamach czasopism i w Internecie poradach możesz spotkać się z twierdzeniem, że im mniejsze jest RRSO pożyczki (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), tym jest ona tańsza. Niestety, nie zawsze jest to prawda. Zdarza się bowiem, że kredyt o niższym RRSO okazuje się droższy od tego z wyższą rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Jak to możliwe? Tak, że niektóre banki i firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego nie uwzględniają w obliczaniu RRSO dodatkowych kosztów, niezbędnych do uzyskania kredytu. Można wśród nich wymienić choćby rozmaite prowizje czy opłaty za utrzymanie dodatkowych produktów finansowych (takich jak np. karty debetowe, rachunki) w okresie kredytowania.

Najtańszy kredyt gotówkowy – zrób to sam!

Najtańszy kredyt gotówkowy otrzymasz, jeśli postanowisz zaciągnąć go wyższą kwotę, niż ta, której potrzebujesz. Uważasz, że to absurd? Otóż nie! Biorąc kredyt na wyższą kwotę, możesz dokonać jego częściowej wcześniejszej spłaty, za którą bank prawdopodobnie „podziękuje Ci” obniżeniem kosztów jego ubezpieczenia, a może nawet i oprocentowania. Decydując się na taki zabieg, pamiętaj o dokładnym zapoznaniu się z tabelą opłat i prowizji. Niektóre banki i firmy pożyczkowe potrącają prowizje za wcześniejszą spłatę lub nie oferują w podziękowaniu za nią żadnych dodatkowych przywilejów.

Najtańszy kredyt gotówkowy to nie ten o najniższym RRSO, ani ten o najniższym koszcie. To kredyt, który bierzesz świadomie np. na wyższą kwotę, aby dokonać jego wcześniejszej spłaty i zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia. Sprawdź, czy takie rozwiązanie nie jest dla Ciebie lepsze.