Zakupy na raty – wygodne rozwiązanie

Zakupy, zakupy, zakupy! Ach, jak my je lubimy. Ubóstwiamy i uwielbiamy wydawać pieniądze! Swoje własne, które już mamy, z kredytu czy w postaci rat. W dobie rynku konsumenta, możemy nawet odnieść wrażenie, że pewne produkty, towary i usługi, są nam wręcz wciskane na siłę! Kup, kup, kup! Ale cóż… Silna wola okazuje się być czasem słaba i wówczas ulegamy. Potrzebom lub zachciankom.

Jeśli nie chcemy być spłukani i wydawać oszczędności, skuśmy się na zakupy na raty! Rozłożone w czasie, z płatnością, którą możemy podźwignąć każdego miesiąca przez określony czas. Tym bardziej, że kiedyś koszty związane z obsługą tego typu zobowiązań były duże lub nawet ogromne. Obecnie coraz częściej spotykamy się z opcją niewielkiej dopłaty do wartości przedmiotu kupowanego lub opcją, gdzie pożyczka ratalna jest nieoprocentowana, a koszty jej wzięcia wynoszą całe 0 zł. Obserwujmy promocje. Zastanówmy się więc zawsze, czy faktycznie potrzebujemy tego produktu, na widok którego błyszczą nam się oczy. Czy jest to raczej kaprys i rzecz, która niekoniecznie jest właściwym wyborem.

Jakakolwiek by nie była decyzja pamiętajcie, że rozłożenie w czasie płatności nie jest złym i głupim pomysłem. Mniejsze kwoty łatwiej jest spłacać. Nie obciążają one tak bardzo portfela jak jednorazowy wydatek. Możemy zaplanować budżet z wyprzedzeniem. A dodatkowo wyrabiamy sobie historię kredytową, która ważna jest szczególnie przy inwestycjach i kredytach dotyczących większych kwot, jak zakup nieruchomości (mieszkanie, dom), działek, samochodów itp. Telewizor, rower, sprzęt kuchenny, meble… Właściwie w większość branż raty wpisały się na dobre i z powodzeniem funkcjonują. Nawet nie pamiętamy jak to było przed epoką pożyczek ratalnych. Nie bójcie się!