Czy można wziąć kredyt pracując na umowę zlecenie

Jeśli jesteśmy zainteresowani kredytem, ale nie mamy umowy o pracę ze względu na brak doświadczenia, rozpoczynanie swojej kariery albo ciężki rynek pracy – nie ma co się martwić zdolnością kredytową.

Z roku na rok w Polsce jest coraz ciężej o dobrą pracę, coraz więcej osób wyjeżdża za granicę tylko sobie dorobić, a zostają tam na stałe. Podatki drożeją, dlatego pracodawcom nie opłaca się zatrudniać pracowników na cały etat, resztę dostajemy „pod stołem”.

Jest to bardzo niekorzystne, jeżeli chcemy wziąć kredyt na przykład na samochód albo na otworzenie własnej działalności.

Nic straconego, ponieważ na szczęście na przeciw wychodzą nam firmy, które oferują kredyt z umową zlecenie. Oznacza to, że otrzymasz pieniądze nie posiadając umowy o pracę. Dzięki temu zbudujesz na przyszłość swoją zdolność kredytową oraz nauczysz się przedsiębiorczości spłacając bieżący kredyt. Trzeba mieć tylko nadzieję, że w międzyczasie nie wyrzucą nas z pracy.

Kredyt gotówkowy jest wydawany coraz częściej bez zaświadczenia o dochodach, jedyne o co proszą to umowa zlecenie oraz dowód osobisty.

Pomimo pozornie dobrych warunków, jakie oferują nam przeróżne firmy, najlepiej jest porównać wszystkie możliwie dostępne oferty kredytów gotówkowych, dodatkowo należy przeczytać umowę z firmą. Czasem może się pojawić jakiś kruczek, który może zaważyć o tym czy kredyt nam się opłaca, czy nie.

Według sondażów aż 9% polaków pracuje na tzw. umowę śmieciową, czyli umowę zlecenia. Wszelkie instytucje bankowe wychodzą naprzeciw klienteli, która się ciągle zmienia.

Kredyt z umową zlecenie jest to naprawdę dobra zmiana dla polaków, bo warunki pracy są coraz gorsze z roku na rok, a konsumpcja ciągle rośnie z roku na rok.